×

Pozostańmy w kontakcie

I Love Travels

Biuro podróży, turystyczne wyjazdy zorganizowane na wyjazdy letnie i zimowe obejmujące narty, snowboard, windsurfing oraz kitesurfing. Szkolenia, kursy, wyjazdy integracyjne dla firm.

więcej informacji o biurze podróży

Kontakt

+48 696 054 104
+48 606 103 433
rezerwacje@ilovetravels.pl
kontakt@ilovetravels.pl
biuro@ilovetravels.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Biuro Podróży ILoveTravels.pl

Realizacja: Worfordis.pl

FORGOT YOUR DETAILS?

Alpy / Włochy
Livigno

Włoskie Livigno to świetny kierunek na narty i snowboard

Livigno to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach. Położone jest w długiej, 14-kilometrowej dolinie tuż przy granicy ze Szwajcarią. Ze względu na wysokie położenie (1816 m n.p.m.) w Livigno tworzy się mikroklimat i zimy obfitują w opady śniegu, dzięki temu sezon zimowy trwa nieprzerwanie od początku grudnia do ostatnich dni kwietnia. W Livigno możemy liczyć na dobrą pogodę, gdyż statystycznie dni słonecznych jest ponad 300 w roku! Trasy w Livigno rozłożone są na dwóch, przeciwległych stronach doliny: Mottolino i Carosello 3000. Łącznie ośrodek narciarski oferuje 110 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności (45 km niebieskich, 50 km czerwonych i 15 km czarnych), obsługiwanych przez 33 wyciągi. Posiada 3 duże i świetnie przygotowane snowparki o wszystkich poziomach trudności z halfpipem, kickerami, boxami, railami i boardercross’em.

Dodatkowo osoby początkujące, które stawiają pierwsze kroki na desce i nartach mogą liczyć na bezpieczne, łagodne i szerokie trasy. Oprócz tras zjazdowych znajduje się tu około 40 km tras biegowych, a dla tych, którzy chcieliby spróbować innych śnieżnych atrakcji polecane są wspinaczki po lodzie, jazda skuterem śnieżnym lub samochodami rajdowymi po specjalnie przygotowanych śnieżnych trasach. W Livigno każdy najdzie coś dla siebie.

Z czego słynie Livigno?

Livigno słynie ze świetnych imprez après-ski (fr. “po nartach” - barów tuż przy stoku) gdzie idzie się zaraz po skończonej jeździe, najlepiej jeszcze w stroju i butach narciarskich/snowboardowych;) Do najlepszych zaliczają się m.in. Kosmo (przy gondoli Mottolino) oraz Alegra lub Stalet (przy gondoli Carosello 3000). Wieczorem odbywają się tu legendarne imprezy do późnej nocy, w pubach i klubach takich jak: Miky’s, Bivio czy Homelywood Pub. Dla miłośników zakupów mamy dobrą wiadomość: Livigno jest jednym z niewielu miejsc, gdzie obowiązuje strefa wolnocłowa – za cenę bez VAT kupimy tu np. perfumy, kosmetyki, alkohol, papierosy, elektronikę, sprzęt albo ubrania, a paliwo jest tu o 50% tańsze niż w pozostałej części Włoch! W miejscowości fantastycznie funkcjonuje komunikacja miejska: kursują 4 linie skibusów, dzięki czemu bez problemu można dostać się w każde miejsce, a oprócz tego całodobowo można zamówić lokalną taxi.

Kilka ciekawostek z regionu

Ciekawostką jest również to, że w Livigno znajduje się najwyżej położony w Europie browar – 1816 Birra di Livigno. Podczas, gdy produkcja piwa dzieje się w podziemiach lokalu, można skorzystać z degustacji rozmaitych piw zagryzając fistaszkami, łupinkami których usłana jest cała podłoga baru. Podczas pobytu warto też wybrać się do Latteria di Livigno – lokalnej mleczarni, gdzie można zjeść legendarne lody lub kupić wyśmienite sery, charakterystyczne dla tego regionu.

TOP