×

Pozostańmy w kontakcie

I Love Travels

Biuro podróży, turystyczne wyjazdy zorganizowane na wyjazdy letnie i zimowe obejmujące narty, snowboard, windsurfing oraz kitesurfing. Szkolenia, kursy, wyjazdy integracyjne dla firm.

więcej informacji o biurze podróży

Kontakt

+48 696 054 104
+48 606 103 433
rezerwacje@ilovetravels.pl
kontakt@ilovetravels.pl
biuro@ilovetravels.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Biuro Podróży ILoveTravels.pl

Realizacja: Worfordis.pl

FORGOT YOUR DETAILS?

Alpy / Włochy
Alpe di Siusi

ALPE DI SIUSI - Dolomity (Włochy)

Alpe di Siusi – Val Gardena to słoneczny region narciarski, uważany za jeden z najpiękniejszych w Dolomitach.

Kompleks narciarski oferuje doskonale przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości 175 km, położone na wysokości 1236 – 2518 m.n.p.m. Szerokie, często bezdrzewne stoki, to idealne warunki do nauki dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Zaawansowani również nie będą się tam nudzić. Czekają na nich bardziej wymagające stoki i dwa światowej klasy snowparki. Dodatkową atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, są tory saneczkowe.

Alpe di Susi prawie zawsze skąpane jest we włoskim słońcu, które świeci tu aż 300 dni w roku! Miejsce uznawane jest za jeden z najlepszych alpejskich ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi. Regularnie otrzymuje prestiżowe wyróżnienia przewodnika narciarskiego ADAC za programy tworzone z myślą o najmłodszych i wprowadzane udogodnienia. Atrakcyjne zniżki na karnety dla dzieci sprawiają, że rodzinny wyjazd na narty w Dolomitach staje się również atrakcyjny cenowo.

Ponadto Alpe di Siusi jest największym ze wszystkich regionów należących do Dolomiti Superski - ogromnego kompleksu objętego rozszerzonym karnetem, oferującego aż 1200 km tras!

Jest co robić i gdzie jeździć!

W Alpe di Siusi znajdują się 3 funparki, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. Można w nich znaleźć m.in. zamek dmuchany, magiczne dywany i tunele. Miłośnicy freestyle’u mogą skorzystać z pełnej przeszkód 1,5-kilometrowej trasy w legendarnym snow parku Alpe di Siusi King Laurin. Snowpark oferuje aż 70 różnych przeszkód dla riderów o każdym poziomie zaawansowania. Przeznaczona dla początkujących “easy line” znajdująca się w górnej części snowparku, pozwala na bezpieczne stawianie pierwszych kroków na kickerach i boxach. Dla bardziej zaawansowanych riderów przygotowano wiele trudniejszych przeszkód, w tym różne raile i kickery aż do wielkości XL. Ponadto, naa trasie „wood line” wszystkie przeszkody wykonane są z drewna. Od 5 lat snowpark Alpe di Siusi zajmuje pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy snowpark we Włoszech, a ostatnio został nawet okrzyknięty jednym z najlepszych snowparków na świecie, znajdując się w TOP 3 zwycięzców.

Na amatorów biegówek czeka ponad 90 km tras, z których rozciągają się zapierające dech widoki na szczyty Dolomitów. W ramach innych śnieżnych atrakcji można również wybrać się na przejażdżkę zaprzęgiem konnym, a dla poszukujących mocniejszych wrażeń dostępnych jest 7 torów saneczkowych.

W Alpe di Siusi nie brakuje także atrakcji turystycznych. Zobaczyć można ruiny zamków Castelvecchio i Salego oraz najpiękniejsze włoskie jezioro Laghetto di Fiè. Warto odwiedzić również okoliczne malownicze miejscowości i przejść się po ich starych i urokliwych starówkach.

TOP